Skip to main content

Skupinové cvičenie na podložke

Ponúkame Vám bohatý repertoár pilates cvikov na zemi doplnený o rôzne modifikácie a variácie cvikov pri použití rôznorodých pilates pomôcok. Kvalita hodín je docieľená zameraním na malé skupiny (max. 8 osôb).

Pri výbere vhodného cvičenia treba dbať na zdravotný stav a úroveň obtiažnosti.
Radi Vám s tým poradíme.

Pilates KOMBI

Je určená pre tých, ktorí uprednostňujú flexibilitu čo sa týka termínov. Kombinujeme všetky úrovne obtiažnosti a môžu sem chodiť všetky vekové kategórie. Hodina sa vždy prispôsobuje vytvorenej skupinke. Je to cvičenie podľa metódy pilates využívajúc kombináciu rôznych pomôcok (theraband, magic circle, overball, fitball, závažia, pilates arc a pod.) Niektoré hodiny budeme venovať fyzio programu alebo SM systému.

Rezervujte si termín

Pilates FYZIO

Program Fyzio Pilates je určený pre klientov s chronickými bolesťami chrbtice, pre ľudí po rôznych operáciách, ktorí už prešli rehabilitáciou a potrebujú sa udržiavať v pohybe, ale aj pre ľudí s rôznymi inými ochoreniami (reumatizmus, silný stupeň osteoporózy, artrózy a pod.) Hodina je zostavená z kinezioterapeutických cvičení, ktoré majú rehabilitačný charakter a nie sú náročné na kondičku a flexibilitu.
Budeme sa učiť cviky, ktoré si vie klient odcvičiť aj doma, aby kontinuita liečenia pretrvávala aj mimo štúdia.

Rezervujte si termín

Pilates BARRE

Cvičenie pilates barre (pri tyči) je okorené o baletné a tanečné prvky s výrazným kardio efektom. Toto cvičenie môžme kľudne nazvať „chilli“, keďže vás budú svaly páliť aj niekoľko dní po ňom. Príďte sa zabaviť a zažiť pilates trošku aj z iného uhla (hlavne postojačky). Telom vám bude prechádzať vlna energie, zvýši sa vám svalový tonus a flexibilita vďaka strečingu, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou tohto kardio cvičenia.
Cvičenie je určené však pre žiakov, ktorí už vychodili kurz PILATES MAT 1 a je im jasný pojem neutrálna panva, správne dýchanie a ovládajú celý repertoár základných cvikov.

Rezervujte si termín

Blackroll STREČING

Máte jedinečnú možnosť zaradiť plnohodnotný strečing do vášho wellness programu. Celú túto hodinu sa budete masírovať pomocou terapeuticej pomôcky BLACKROLL. Budú sa vám uvoľňovať svaly aj fascie na myofasciálnej úrovni. Sval sa prekrví, vyživí a okysličí a vy sa budete cítiť ako znovuzrodený a vyšší o niekoľko centimetrov.  Na konci hodiny sa vám pravdepodobne podarí dotknúť sa podložky pri odrolovaní chrbtice v stoji (tzv. Thomayerova skúška pohyblivosti chrbtice).

Rezervujte si termín

Pre - PILATES

Je určený pre každého kto s pilatesom začína. Tento šťartovací balíček obsahuje 20hodín (50min) počas ktorých budete nasávať ako teoretické tak aj praktické informácie o samotnej metóde (história, princípy anatómia, nácvik dýchania a nácvik neutrálnej polohy v rôznych pozíciách) a anatómii človeka. Detaijlne si precvičíme portfolio základných cvikov pilatesu. Po absolvovaní tohto kurzu budete pripravení sa zaradiť do skupiny, ktorá už plne využíva všetky pilates pomôcky. Na konci kurzu obdržíte materiál so základnými cvikmi, aby ste si vedeli túto metódu precvičovať kdekoľvek a kedykoľvek.

Rezervujte si termín

Pilates MAT 1,2,3

Výborná cesta ako spoznať vlastné telo, jeho rozsahy a limity a ako objaviť podstatu hĺbkových svalov. Krásne sa tu posilní centrum tela, stabilizuje panva a naučí sa správne dýchať. Ako výzvu pre ďalší posun dopredu používame na zintenzívnenie cvičenia rôzne pomôcky (Pilates Arc, PilatesB circle, TheraBand, Pilates Roller, Toning Ball, Soft Ball, Leg Weights). Týchto cvičení sa môžu zúčastniť tí klienti, ktorí už absolvovali kurz PRE-PILATES alebo už majú s pilatesom skúsenosti.

DO MAT 1 (začiatočníci)
DO MAT 2 (mierne pokročilý)
DO MAT 3 (pokročilý)

Rezervujte si termín

Pilates JUNIORI

Štúdio DO Pilates myslí aj na mladšiu generáciu. Prichádzame s prepracovaným programom pre skupinky detí od 7 do 11 rokov. Snažíme sa upriamiť pozornosť na správne návyky chôdze, držania tela a správneho sedenia. Cvičenie je doplnené strečingom dôležitých svalových skupín a kombinujeme ho aj s metódami z oblasti kineziológie, ktorá sa zameriava na kognitívnu stránku s cieľom zlepšiť koncentráciu, podporiť sebapoznanie a celkový rozvoj osobnosti dieťaťa.

Mladšia skupinka sa naučí ako funguje ich telo, ktorý sval im vystrie chrbátik, načo máme lopatky, naučia sa cviky očnej jógy, zahrajú si rôzne koordinačné hry, ktoré ich prinútia zamerať pozornosť.

Rezervujte si termín

TEENAGE Pilates

Cieľom pri skupinke tínadžerov (od 12 do 15) je korekcia ich návykov pohybových a koordinačných s uvedomením si jednotlivých svalových skupín, ich funkcie a techniky ich strečovania. Zameráme sa na hlboký stabilizačný systém a osvojenie si správneho držania tela v rôznych pozíciách v každodennom živote ako aj pri športe. Snaha bude pripraviť telo na podanie lepších športových výkonov ako aj k predídeniu možným zraneniam.

Rezervujte si termín

Pilates PLAVCI

Uzavretá skupina plavcov z plaveckého klubu Pezinok, pre ktorých sme pripravili špeciálny program zameraný na posilnenie svalových skupín, ktoré sú primárne pre tento šport a dôležitou oblasťou sú brušné svaly a centrum tela. Zameriavame sa na korekciu postúry a svalovú rovnováhu, ktorá je pri práci s vodou veľmi dôležitá. Plavci musia vedieť čo je to stabilizácia lopatky pri pohybe paží, držanie stability panvy a podobne. Každý detail robí víťazov.

Rezervujte si termín

Pilates SENIORI

Štúdio DO Pilates myslí aj na zrelšiu kategóriu, ktorej telo nevyhnutne potrebuje zdravý a vedomý pohyb. Pilates cvičenie pre Seniorov pomáha zmobilizovať kĺby, spružniť telo, natiahnúť stuhnuté svalstvo a posilniť ochabnuté. Celkovo podporuje fyzickú a psychickú silu, ktorú seniori potrebujú v každodennom živote. Správne dýchanie im pomôže okysličovať celé telo, čo má blahodárne účinky na ich celkový zdravotný stav a imunitu. Na hodine kombinujeme rôzne rehabilitačné cvičenia a jednoduchšie pozície pilatesu. Cvičí sa pomaly, precízne, v rámci možného rozsahu kĺbov, trénujeme koordináciu a stabilitu tela bez záťaže kĺbov.
Zaraďujeme sem klientov 65+, ale môžu sa sem pripojiť aj mladšie ročníky, ktoré si netrúfajú ísť do skupiny Klasického pilatesu.

Rezervujte si termín

SM systém

SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe.

Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. Pomenovanie SM Systém znamená – stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia svalovým zreťazením stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň správne vykonajú pohyb – mobilitu.

Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcových platničiek. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži a platnička môže lepšie vykonávať svoju funkciu. Efekt dosahujeme aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná.

Táto metóda čoraz viac zaznamenáva pozitívne výsledky, a preto sme ju pre vás zaradili do nášho meníčka.

Rezervujte si termín

PortDeBras®️

PortDeBras®️  je harmonizujúce cvičenie určené pre všetkých, ktorí radi objavujú nové formy pohybových tréningov, obľubujú tanec a zároveň chcú efektívne a rovnomerne rozvíjať svoju telesnú a duševnú harmóniu. Cvičenie zlepšuje pohybovú koordináciu, kontrolu pohybov celého tela, pohyby paží a držanie tela.

Je to tanečno-kondičný koncept, ktorý:

  • je orientovaný na harmóniu Body&Mind
  • spája tanec, posilňovanie a strečing v ladnom a plynulom pohybe
  • funguje za doprovodu príjemnej chill out a chill ambiente hudby
  • rozvíja mobilitu kĺbov, silu a flexibilitu svalov
  • harmonizuje fyzickú aj psychickú rovnováhu
  • je určený pre každého, bez rozdielu úrovne, schopností a veku

 

Hodina PortDeBras®️ prináša radosť z pozitívneho vplyvu na telo, ale aj na dušu.

Rezervujte si termín

Ako začať

Ak ešte nemáš s cvičením pilates žiadnu skúsenosť odporúčame začať so Štartovacím balíčkom 3 individuálnych hodín…

Ako sa zaregistrovať

V pravom hornom rohu vidíte tlačidlo PRIHLÁSIŤ, kliknite a stačte: NOVÁ REGISTRÁCIA…

Čo si priniesť na cvičenie

V štúdiu uprednostňujeme prstové protišmykové ponožky (môžete si…