Skip to main content

Pilates je nevyhnutnou súčasťou môjho života

Autor: 16. júna 201824 augusta, 2018Vaše skúsenosti

Pilates – na podložke, aj ten na originálnych pilates strojoch – som poznala už pár rokov predtým, ako som začala s takmer pravidelnosťou navštevovať DO Pilates štúdio.
Vďaka mojej skolióze a vysunutým platničkám potrebujem stále pracovať na stabilizácii. Po pridaní sa do skupinky sa ukázalo, že pár individuálnych hodín je ešte potrebných. Keď som sa na individuálkach (s mojimi obmedzeniami) naučila pracovať, prestup do skupinky už bol jednoduchší a momentálne mi stačí na udržiavanie postúry. Zároveň som sa aj naučila ako cvičiť doma. Mám už takmer všetky pilates pomôcky, pretože stereotyp ma nudí.
Preto oceňujem najmä Deniskine hodiny, vždy niečím prekvapí:)
Keď ma ľudovo povedané sekne, mám vo svojom štúdiu Skenar, ruskú neurologickú metodiku, ktorou sa vždy akútne „opravím“, ale viem z vlastnej skúsenosti – a radím to aj všetkým mojim klientom – že následné SPRÁVNE posilňovanie svalstva je ako písmo sväté. Odporúčam preto pilates a SM systém každému s podobnými problémami.
Nemám to tak, že by som bez cvičenia nevedela žiť:) Aj ja sa musím veľmi často prehovárať ísť na cvičenie. Avšak kvôli môjmu chrbátiku je to nevyhnutnosť, taká istá, ako robiť pilates u takej špecialistky akou je Deniska v DO Pilates štúdiu v Pezinku.
Julianna Hložek Grmannová, majiteľka Oxyslovakia stúdia a Podnikatelka Slovenska 2016
Vždy som bola aktívny športovec, najskôr som závodne lyžovala a neskôr hrala volejbal. Počas vysokej školy som začala s aerobicom. Bolesťami chrba trpím približne od 28 rokov. Nedávala som tomu však patričnú dôležitosť a myslela som si, že je to z nadmerného cvičenia. Až som sa jedného dňa ocitla v ambulancii u doktorky, ktorá mi vysvetlila, že môj chrbát potrebuje najskôr preliečiť, zrehabilitovať a následne pokračovať v špeciálnom cvičení. Vo veku 30 rokov sa mi to zdalo veľmi nudné cvičenie a naďalej som cez bolesť cvičila aerobic.
Po narodení mojich detí sa mi bolesť ešte zhoršila a vlastne som bola striedavo na liekoch proti zápalu a bolesti. Vtedy som spoznala Denisku, ktorá zvažovala svoju ďalšiu pracovnú realizáciu. Svoj sen doviedla do úspešného konca a otvorila DO Pilates štúdio v Pezinku. Ja som bola jedna z prvých aktívnych členov. Musím však povedať, že benefit sa dostavil tak po polroku intenzívneho cvičenia. Odvtedy sa da povedať, že som bolesťami chrbta netrpela. Podmienka však bola pravidelnosť aspoň 2 x do týždňa. Veľmi som ocenila individuálny prístup, malý počet cvičencov v skupine a dôsledne opakovanie a naprávanie pri cvičení. To je to najdôležitejšie u inštruktora pilatesu!
V máji tohto roku sme sa kvôli doprave presťahovali cez týždeň do Bratislavy. Pilates som nestíhala. Odniesol to môj chrbát a nikdy by som neverila, že za 6 týždňov sa telo tak opustí. Pochopila som, že pilates je nevyhnutnou súčasťou môjho života.

Eva, podnikateľka (45+)